Kaş’a Nasıl Gidilir?

Kaş tertemiz denizi, yeşili, güneşi ile çok güzel bir belde. Ulaşım ise biraz zahmetli. Kaş bölgesine gidiş hattında virajlı yollar bulunuyor. Ben de gitmeden önce detaylı bir araştırma yaptığım için bilgiler taze iken sizlerle paylaşıyorum.

Havayolu ile gitmek için : Kaş’a en yakın havaalanları Antalya ve Dalaman havaalanlarıdır. Antalya havaalanı ile Kaş arası 210 km, Dalaman ile Kaş arası ise 160 km dir. Havaalanı Kaş arası transfer için araba kiralama, şoförlü araçlar ya da taksi kullanımı gibi seçenekler mevcut. Ben Dalaman havaalanını kullanarak transfer sağladım. Karşılaştığım sezon fiyatları ise ortalama bir araba kirası günlük 80 TL, şöforlü araç 150 TL, Taksi ise 200 TL.

Kaş’a Dalaman Havaalanında birkaç toplu taşıma değiştirerek gitmeniz de mümkün biraz yorucu bir seçenek olacaktır ama tercih edilmez değil. Dalaman havaalanı ile havaalanı özel servisleri Fethiye’ye, Fethiye şehir merkezinden Fethiye Otogarına geçip oradan da Kaş otobüsleri ile Kaş’a ulaşabilirsiniz.

Otobüs ile Kaş’a İstanbul’dan direk gelebileceğiniz firmalar bulunmaktadır. Bulunduğunuz bölgeden direk otobüs bulamıyorsanız, Fethiye’den aktarma yapabilirsiniz.

Özel araç ile gelmeyi planlıyorsanız İstanbul – Kaş arası 858 km’dir. Özel araç ile Afyon üzerinden Sandıklı, Burdur merkez, Bucak, Korkuteli, Elmalı, Kaş rotası izlenebilir. Bu hat Kaş’a en kısa ulaşım hattıdır. Dağ manzaralı yolladır. Yer yer virajlı bölümleri bulunmaktadır.

Bunun yerine Bucak üzerinden Antalya’ya devam edilebilir. Antalya – Kemer – Finike yolu üzerinden sahilden Kaş’a ulaşılabilir. Bu yol daha uzundur ve virajı bölümler bulunur. Ama manzara çok güzeldir.

Karayolu ile üçüncü bir seçenek ise İstanbul – Fethiye – Kalkan – Kaş seçeneğidir.

 

 

One Reply to “Kaş’a Nasıl Gidilir?”

  1. Güneşin Ülkesi Kaş ona ulaşırken dahi enfes manzaralar görmenize olanak sağlayan benzersiz bir İlçe. Ulaşımı virajlıdır ama meditasyon yapar gibi iyi hissettirir insana kendini.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.