Bağdat Caddesi

bağdat caddesi

Bağdat Caddesi Anadolu yakasının en güzel yürüyüş hatları arasındadır. Yürümek, bankta oturup gelen geçeni izlemek ve alışveriş yapmak zevklidir. Her ne kadar haftasonları reklamların, tanıtımların yoğunluğu nedeniyle şenlikli olsa da etrafı ağaçlıklı bu geniş cadde benim İstanbul‘da keyif aldığım noktalardan bir tanesidir.

Cadde, Maltepe ve Kadıköy arasında sahil yolunun bir paralelinde bulunuyor. Yaklaşık 14 km uzunluğundadır. Cadde’nin yürüyerek zaman geçirmek açısından en yoğun bölgesi Suadiye ve Caddebostan arasında kalan bölgedir. Bu bölümde butikler, dünyaca ünlü giyim markaları, barlar, cafeler ve restoranlar bulunuyor.

bağdat caddesi

 

Bağdat Caddesi İstanbul’da yaşayanlar tarafından kısaltılıp Cadde olarak adlandırılıyor. Aslında bu bölge de dolaşmaya çıktığınızda spor arabalı makas atan gençlere, süslenip püslenip kendini dışarı atmış kızlara rastlamak mümkün. Geniş kaldırımları olduğu için çocuklu ailelerde çok rahat bu caddede zaman geçirebiliyor.

Caddede amerikan, italyan, balık, uzakdoğu mutfağı gibi çeşitli mutfaklardan restoranlar bunların yanısıra kafeler, pastaneler bulunuyor. Bunlardan bazıları Midpoint, Kırıntı, Go Mongo, Mia Mesa, Pastarito, Beyaz Fırın, Suadiye Park Balık, Mirror, Ranchero, Old English Pub, Starbuks, Roberts Coffee…

Cadde, civarındaki semtlerde oturanların vazgeçemedikleri bölgeler arasında yer alıyor. Ben Avrupa yakasında oturduğum için seyrek olarak haftasonları gittiğimde keyifli vakit geçirebiliyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.