Ortaköy Kahvesi

Ortaköy Kahvesi, Ortaköy’de dolaşırken tesadüfen bulmuş olduğum bir mekan. Dışarıdan ilk bakıldığında bir cafeden öte antikacı dükkanını andırıyor. İçeriye girdiğimizde de farklı farklı design edilmiş 5 kat ile karşılaşıyoruz.

Üst katlara çıktıkça manzara daha bir güzel oluyor. Bence mekanın en keyifli yeri ise teras katı 3 ya da 4 masa sığabilen minnacık balkon fakat manzara muhteşem.

İstanbul’da havalar soğuk olması nedeniyle teras bölümünde yer bulabildik (manzara için üşümeyi göze alarak) fakat yaz aylarında burada yer bulabilmek büyük şans oluyor.

Menüsünde kahvaltı tabağı, aperatifler, salatalar, ana yemekler, tatlılar ve hatta nargileye kadar bir çok seçenek bulunuyor. Fakat ben her zamanki gibi Ortaköy’e geldiğimde aklıma düşen kumpirden vazgeçemediğim için kumpir yemeği tercih ediyorum. Kumpir’i aşağıdaki dükkanlardan getiriyorlar. Tabii hava soğuk olduğu için bize gelene kadar soğumuştu. Soğuk havalarda giderseniz bunu düşünerek seçim yapmanızı öneririm.

Ayrıca kendi isimlerini taşıyan Ortaköy Kahvesi’nin meşhur olduğunu öğrendim ama kahve menengiç kahvesi olduğu ve tadından pek hoşlanmadığım için denemedim. Menengiç kahvesi yoğun bir kahve ve antep fıstığının iç kabuğundan yapılıyor. Bileniniz, seveniniz var ise aldığım yorumlara göre burada iyi yapıyorlar.

Ortaköy Kahvesi ,Mecidiye Köprü Sok. No:11

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.