Sultanahmet Butik Oteller

İstanbul’da yaşasam da bu şehirde turist gibi gezilebilecek çok bölge var. Sultanahmet bu bölgelerden bir tanesi. Geçtiğimiz hafta iki gün boyunca Sultanahmet semtinde butik bir otelde kaldık. Cankurtaran bölgesi gezilecek tarihi yerlere çok yakın durumda olduğu için butik oteller bölgesi halinde gelmiş. Otelden çıkıp 2 dakika içerisinde Topkapı sarayının ana giriş kapısına ulaşılıyor.

Bizim kaldığımız yer Esans Butik Otel. Topkapı sarayının ana girişinden deniz tarafına giden yol üzerinde bulunuyor. Ahşap bir konağı otel haline getirmişler. Otel dediğim gibi butik ve sadece 8 odadan oluşuyor. Odaları da Osmanlı tarzıyla döşenmiş ve her bir odayı farklı bir şekilde dekore etmişler ve farklı bir isim vermişler. Hürrem odası, Şehri – İstanbul odası, Lokmanhekim odası gibi…

Kalacağımız tarihe çok yakın bir zamanda rezervasyon sorduğumuz için otel çok doluydu. Ondan dolayı bizim kaldığımız oda Lokmanhekim odasıydı. Farklı oda seçeneklerinde Boğaz manzarası da bulunuyormuş.

Terası ise 24 saat açık. Terastan Marmara denizi, Ayasofya ve Topkapı sarayının bahçesini izlemek mümkün. Çok keyifli bir teras.

Sabahları butik bir açık büfe kahvaltı bulunuyor. Normal otel kahvaltısından farklı insanı evinde hissettiriyor. Otelde ücretsiz wi-fi da mevcut.

Yabancı turistler için havaalanından aldırdıkları özel servisler ve tatilleri boyunca ihtiyaçları olabilecek her türlü konuda yardımları bulunuyormuş. Sağladıkları bu tarz hizmetler yabancı turist tarafından tercih sebebi oluyormuş.

Otelden çıkış yaparken nazar boncuklu bileziklerden veriyorlar. Erkeklere ise nazar boncuklu anahtarlık. Tatilden kalan hoş bir hatıra…

Esans Hotel Sultanahmet
Ishakpasa Cd. Yenisarachane Sk.No:4
Sultanahmet

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.