Yıldız Hisar

Bence insana İstanbul’da yaşadığını farkettiren en önemli yerlerden bir tanesi Boğaz kenarında zaman geçirmek. Günlük yaşam koşuşturmacasında çoğunlukla aynı şeyleri yaptığım bir hayat sürüyorum. Özellikle İstanbul’da hayat koşuşturmacasına bir de trafik ve kalabalık eklenince yoğunluk iyice artıyor. Bu yüzden ben fırsat buldukça beni İstanbul’da hissettiren yerlere gitmeye çalışıyorum.

Bugün Yıldız üniversitesinin Rumeli Hisar üstünde bulunan yerine gittik. Burası ikinci köprünün hemen yanında boğaza yukarıdan bakan süper manzaraya sahip bir mekan. Fakat malesef işletmesi hakkında manzara için yaptığım yorumu yapamayacağım. Garsonlar hayatlarından çok mutsuz gibi asık suratlı ve ilgisiz. Foursquare yorumlarına baktığımda özellikle toplu yemekler için çok fazla kötü yorum aldığını da görünce siparişini vermiş olduğumuz tatlıları acaba vermesemiydik derken, tatlıların güzel görüntüsü keyfimizi yerini getirdi. Frambuazlı cheesecake, sufle ve dondurmalı irmik helvası sipariş etmiştik. Giderseniz sufle ve dondurmalı irmik helvasını tavsiye ederim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kısacası güneşli bir Kasım gününde Yıldız Hisar’da beni dinlendiren bir kaç saat geçirdim, ama yinede mekan daha güzel bir işletmeye sahip olsaydı daha sık gitmek isteyebilirdim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.